Jak rozwija sie przemysl drzewny

Jak rozwija sie przemysl drzewny

Malezja jest jednym z krajów Azji Południowo-Wschodniej, zaopatruje większość jakości drewna lesie do większości krajów azjatyckich, takich jak Tajwan, Chiny, Australii i Japonii. Przez ostatnie 8 lat aż do dzisiaj, Malezji drewna lasy stają się coraz popularniejsze ze względu na konkurencyjną cenę rynkową, jakość, wyjątkowość i wsparcia ze strony rządu malezyjskiego.sprawdź naszą ofertę na stronie

Malezyjski Rubberwood jest używać do nawiązywania głównie meble, profile i produkty stolarskie. To dlatego, że zawiera specjalne właściwości kleju laminowania, która wydała go jako jeden z najbardziej odpowiedniego drewna w wytwarzaniu szerokiej gamy produktów takich jak narzędzia gospodarstwa domowego, blockbard rdzeni, schody, parkiety i drzwi stolarka okienna. Producenci również użyć kauczukowe dla produktów, takich jak panel sklejki i Fornir klejony warstwowo (LVL). Nie ma nic do stracenia w produkcji, gdzie kauczukowe ścinki i odpady są powszechnie wykorzystywane w Malezji do produkcji płyty wiórowej, płyty drewno-cementu i fibrewood o średniej gęstości (MDF).

Obok rubberwoods, istnieją inne jakości lasy, które można jeszcze wykonać zupełnie same cechy, takie jak birmańskie TeakwoodS, merbau, Belian, birmański Ironwoods, orzech, Kempas, Rosewoods, Red Balau, US White Oak, Chengai, Tualang i Keranji.

Oto niektóre cechy drewna dla Twojej wiedzy ogólnej.

Drewno iglaste

Istnieje bardzo niewiele prawdziwych iglastego o znaczeniu komercyjnym w Malezji. Żaden są trwałe w tropikach. Główną różnicą pomiędzy drewnem drewna twardego oraz drewna miękkiego (drzew iglastych), jest brak zbiorników (porów) w Drewno iglaste.

LEKKIE HARDWOODS

Należą do nich cały ciężar stosunkowo lekkie i miękkie belki, które wahają się w gęstości od około 400 do 720 kg. na cu. m. w wieku 15 lat za wilgotności procent.
Wpis zawdzięczamy ESEF